Tõin omale tuppa vigastatud jõulukuuse- mis edasi sai?
Jõulukuusk vaesekene oli meil transpordi käigus kaotanud osa oma ladvast. Kui selle aasta erakordselt külmad ilmad muutusid pisut soojemaks sulatasin kuuse eesruumis aeglaselt üles.
Peale seda puhastasin teda lahtistest, kohe pudenema hakkavatest okastest ja muust. Nagu hiljem selgus, oleks seda võinud hoolikamaltki teha, sest okaste vahetumine on okaspuudel loomulik nähtus mis toimub aastaringselt. USA s kasutatakse jõulupuude müügiks ettevalmistamisel lausa mehaanilisi raputusseadmeid.
Mida tihedam on puu, seda rohkem on ka okkaid mis teatud aja järgi maha langevad. Kas iga maha langenud okka peab koheseltjõulupuu alt eemaldama on muidugi„maitse asi“. Nagu kuusk tervikuna, nii eritavad ka need fütontsiide, mis puhastavad ja isegi desinfitseerivad õhku.
11. detsembri pealelõunal sai kuusk tuppa toodud. Esimene vesi temale oli päris soe, ehk 40+ kraadi. Seda selleks et tüve (vahetult enne kuuse paigaldamist maha saetud) lõikekohast hakkaks paremini vett üles tõmbama. Õhtul hiljem lisasin juba külma vett, mida kavatsen teha ka edaspidi.
Kolmanda advendi hommikul sai kuusk ka tuled ja ehted külge. Edaspidi lisan vaid külma vett, nagu üks soome õpetus soovitab. Vaata lisaks: https://veed.ee/joulukuused/et-meie-joulukuused-kestaks-kauem/
Johannes