Kuidas jõulukuused kasvavad

Kas oled kunagi vaadanud kuidas jõulukuused kasvavad, kui ei siis tule vaatama ja vii ka jõulukuusk endale koju.
Meie kuuseistandik asub Harju maakonnas, Padise kandis. Varem oli siin lage ala, kus kasvasid rohttaimed. Nüüd sirguvad siin puud. Sisuliselt on tegemist metsaga.

Esimesed kuusetaimed istutasime 2011.a. Seadsime nad ridadesse mõni aasta varem istutatud maarjakaskede vahele. Nüüd kasvavad puud sõbralikult koos ja tundub, et “kase kaisutus“ mõjub kuuskedele hästi.

Selles saate ka ise veenduda kui vaatate fotosid kodulehe jõulukuuskede galerii-st.

Loomulikult anname ka ise nende hooldamisel endast parima. Sest see, kes parimat ei taotle, head tulemust ei saa. Kümne aasta jooksul on kuuskede ümbert niidetud rohtu, neid kaitstud kahjurite ja haiguste eest.

Samuti on neid toidetud ja neid korduvate lõikustega kujundatud. Need ja muud vajalikud tegevused toimuvad igal aastal korduvalt, vastavalt puude vajadusele. Enne kui kuused kasvavad tõeliselt kauniks,tuleb igaühega neist tegeleda kümneid kordi.

Kaunis kuusk on juba iseenesest nagu ainulaadne ja kordumatu ehe. Tema ilu pole mõtet uputada liigsete kaunistuste alla. Mõtelgem roheliselt, hoidkem meie loodust ja selle osa – metsa. Kunstpuud ja sellele lisatavad vidinad looduse hoidmisele vaevalt kasuks tulevad.

Hooldatud puude hulgast valime välja need, kes on juba valmis tulema teie kaunitesse kodudesse pühaderõõmu tooma. Nii kuusk kui  hooldaja on andnud omapoolse panuse. Sellest hetkest, kui otsustate võtta kuuse oma juurde koju, sõltub juba teie oskusest kui kaua kuuseke suudab teile seltsi pakkuda.

Õigel ajal maha võetud ning õigetes tingimustes tuppa toomiseni hoitud ja toas õigesti hooldatud kuusk kestab kauem. Soomlased suudavad hoida kuuski toas hea väljanägemise juures mõnel juhul isegi veebruarini. Vaata lähemalt: https://yle.fi/uutiset/3-11708297

Sel aastal tuleb esmakordselt müüki ka väike kogus potis kasvatatud kuuski. Kuna neil on juured all, siis korraliku hoolduse korral kasvavad nad toas kevadeni. Peale suuremate kevadiste öökülmade lõppu on võimalik kuusekesed nende lõplikku kasvukohta maha istutada. Selline roheline kuuseke suudab teile juba toas oma kohalolekuga rõõmustada advendiaja algusest mai kuuni.

Puu, kui elus organism, suudab säilitada endas energiat ja mälestusi, mis ta omandas ajal kui viibis teie juures,toas. Sealjuures teie pereliikmete mõtteid ja tundeid, kellest mõni võib olla ka eakam. Tulles mõnikord nüüdseks juba aias kasvava kuuse juurde meenub ehk möödunu selgemalt ja sagedamini…

Johannes Valk