Mida teha et meie jõulukuused kestaks kauem ja kuuse hoidmine kodus.
Meie kaunid jõulukuused on kasvanud ja kasvatatud selle eesmärgi nimel, et luua pühadeaegsel pimedal ajal pühademeeleolu. Aidakem nendel seda eesmärki parimal moel täita ja neil teie kaunites kodudes pikemalt viibida.
- Kui ostad kuuse varakult ja ei taha/saa teda veel tuppa tuua, siis võib hoida teda õues võrgus külili asendis, kohas kus päike ei paista peale aga sademed saavad peale langeda.
- Enne kuuse tuppa toomist on soovitav hoida teda, tüügas otsapidi vees, mõnda aega plusskraadidega ruumis. Eriti vajalik on nii toimida külmunud kuuse korral, sest soojas, kuiva õhuga, toas kuivavad okkad kiiresti-veel enne kui tüvi hakkab vett läbi laskma. Korterelamu korral võiks katseliselt kaaluda võimalust sulatada kuusk dušši all, uhtudes teda teatud ajavahemike järel külma veega. Kui väljas on plusskraadid võiks kuuse tuua otse tuppa.
- Vali välja kuuse jaoks toas sobiv asukoht. Eeskätt kaugemal küttekehadest.
- Vahetult enne kuuse tuppa toomist eemalda pakkevõrk, raputa puud ja löö vastu oksi kinnastatud käega seni kuni sealt enam ei kuku lahtiseid okkaid ega prahti. Vananevate okaste pudenemine on loomulik nähtus. Ameerikas kasutatakse okaste eemaldamiseks isegi vastavaid seadmeid. Vajadusel lõika kuuse küljest ära mõni liigne/kuivanud oksake. Lõpuks sae tüve otsast ära paari sentimeetri pikkune jupp, et avada tee säilitusveele.
- Nüüd too kuusk tuppa ja aseta ta koheselt kuusejalga, kus on piisavalt vett. Esimesel korral võiks vesi olla päris soe või isegi kuum. Hiljem soovitatakse juurde valada pigem külma vett. Esimesel päeval võib kuusk vajada üle paari liitri vett. Vee kogust kontrollida igal päeval. Vette võiks lisada lõikelillede säilitusainet. Mõned soovitavad ka okkaliimi, suhkrut, aspiriini …
- Enne kuuse välja viimist tuleks tema küljest samuti eemaldada võimalikult palju lahtiseid okkaid. Sellega vähendate prahi maha kukkumise võimalust välja viimise teekonnal.
Koristaja ja naabrid on teile selle eest tänulikud. Abi on ka hästi mahukast kotist.
Vaata ka altpool olevatelt linkidelt on samateemalist infot:
https://kodus.ee/artikkel/nipid-kuidas-poti-joulupuu-kevadeni-elus-hoida
https://kodus.ee/artikkel/kuidas-ara-tunda-kas-valja-valitud-kuusk-varske-kuusepuu-sailitusnipid
https://www.hansaplant.ee/potijoulupuu-hooldamise-meelespea
https://www.ohtuleht.ee/557985/kuusk-tahab-toas-orna-kohtlemist
https://kotiliesi.fi/koti/huonekasvit/joulukuusen-hoito/
https://puuproffa.fi/vanhaa-viisautta/joulukuusen-hoito-ohjeet/
https://www.juhlapuu.fi/joulukuusen-hoito-ohje/
https://www.pirkka.fi/artikkeli/joulukuusen-hoito
https://www.aitoaitoolainen.com/hoito-ohjeet
http://joulukuusi.metsakonkola.fi/joulukuusen-hoito.php
https://www.radionova.fi/uutiset/ajankohtaista/a-97619
https://yle.fi/uutiset/3-11708297
Ilusat jõuluaega
Loe ka: