Tuppa toodud jõulukuusk aitab üle elada pimedaima aja

Jaanipäev pole täiuslik ilma jaanituleta. Jõulude ajal on kuusk aasta kõige olulisemate ja pikemate pühade tähtsaimaks elemendiks. Kestavad need ju advendist kolmekuningapäevani. Vaiguselt lõhnav, haljas kuusk aitab luua pühademeeleolu ja seda veel enne oma tuppa toomist. Juba siis kui alles teeme plaane kuuse hankimiseks, üleelamaks surutist mis on seotud järjest enam pimeneva päevaga, on kuusk suurepärane ravim ning lausa imerohi.

Nendele õnnelikele, kellele lapsepõlves toodi tuppa kuusk, on sellest jäänud helge mälestus kogu eluks. Seda ilusat mälestust antakse edasi põlvest põlve. Omal ajal oli metsast kuuse hankimine tõeline katsumus. Selleks tuli otsida sobivat kuuske vahe lisegi tunde. Sellele vaatamata võis tulemus jääda kesiseks. Kõige kurvem oli kui pere liikmed leidsid, et toodud kuusk ei vastagi nende ootustele. Ehk jäi seetõttu mõnessegi peresse hiljem kuusk isegi toomata?

Kus ja kuidas jõulukuused kasvavad?

Nüüdsel ajal kasvavad pea kõik jõulukuused selleks rajatud istandikes. Seal poputatakse neid kümmekond aastat, enne kui nad teie kodudesse jõuavad. Istandike lähedale pääseb üldjuhul autoga. Ridades kasvavate kuuskede vahele saab hõlpsalt tulla kogu perega, just seda kõige ilusamat välja valima ja langetama. Eriarvamuste korral on heaks lahenduseks  jätta otsustamisõigus pere nooremale liikmele. Lapse side loodusega on tihti vahetum. Las laps otsustab milline puu saab tema tähelepanu osaliseks.Milline puu tah ab temaga koju kaasa tulla. Hiljem võib ta siis uhkusega ütelda, et just tema oli see, kes perele jõulupuu välja valis.

Kogu loodus on loodud inimese jaoks, tema hüvanguks. Välja valitud ja kaasa viidud kuusele annate võimaluse täita temale antud ülesande teie kaunis kodus. Mets kogu oma koosluses, ei pea seal kasvavat puud loovutama. Mets saab temale antud ülesannet segamatult täita.

Tuppa toodud ja püstitatud jõulupuu võimaldab lisaks kõigele muule, alustada ka üht kaunist perekondlikku mängu. Päkapikud võivad hakata külas käima. Vahel sellest märku andmiseks isegi kuuse alla mõne imepisikese kingituse poetada. Ega väike päkapikk suurt asja kanda ei jõuagi ja selleks on ikka jõuluvana.

Nagu iga asjal on oma algus ja ots, saavad ka pühad ükskord läbi. Kolmekuningapäev oli vanasti see päev, kui pühad loeti lõppenuks. Päev on selleks ajaks läinud kukesammu võrra pikemaks ja kõige pimedam aeg on tänu pühadele ning sellega seotud tegevuste- toimetustega üle elatud. Iga uus päev toob meid kevadele lähedamale. On tekkimas uus ootus ning uus siht.

Suur tänu kuusele, kes oli kõige olulisemaks, meie endi poolt tehtud kingiks kogu perele ning kes oli meile seltsiks ja aitas meid aasta kõige pimedama ajaüle elada. Tema võib nüüd rahus minna, sest tema on oma ülesandega suurepäraselt hakkama saanud, aga jõulud tulevad jälle. Nüüd juba vähem kui aasta pärast.

Loodame, et peatselt algav uus aasta saab olema eelnevast helgem!

Jälgi meid ka FaceBook-is ja loe ka meie teisi kirjutisi

Johannes valk