Müügil ka potijõulupuud ehk potikuused

Alates 18. detsembrist müügil ka potijõulupuud ehk potikuused, müügile tuleb piiratud kogus 80-100cm kõrguseid potijõulukuuski.
Soodushind 20 €/tk koos käibemaksuga.

Potijõulukuuskede müügikohad leiate meie kodulehelt www.veed.ee alajaotusest jõulukuuskede kontaktivaba müük vt https://veed.ee/kontaktivaba-joulukuuskede-muuk/ . Müügikohtade nimekirjas on nendele kohtadele lisatud märge “müügil ka potijõulupuud”
Pangas ülekande tegemisel palume selgitusse kirjutada Potikuusk, stend nr.

Tavaliselt müüakse meil imporditud potikuuski.Need on kasvanud pinnases ja värskelt potti pandud. Kuna üleskaevamise käigus on nendel enamus juurestikust hävinenud, siis on vähe lootust, et nad suudavad toas kevadeni vastu pidada. Meie kuused on kasvanud paar aastat potis ja eelduste kohaselt peaksid seda suutma. Kevadel võib meie kuuse pinnasesse ümber istutada. Kui tahate ja soovite rohkem vaeva näha tuleks kuusk ümber istutada suuremasse potti. Aga sel juhul tuleb ka väetada ja vajaduse järgi kasta. Täpsem info: https://veed.ee/joulukuused/kuidas-joulukuused-kasvavad/ .

Soovitame poti alla asetada laia põhjaga kausi ja valada sinna vähemalt paar liitrit leiget vett, et sulatada muld. Sellega  võimaldame kuusel hakata varustama endveega. Hiljem võib kasta toasooja veega.

Kuna kuuski on kasvatatud potis pikemat aega, on neil korralik juurekava, erinevalt värskelt potti pandud kuuskedest, kus on väga vahe juuri säilinud. Piisava kastmise korral võivad nad kasvada toas jahedamas/valgemas kohas kevadeni. Peale suuremate kevadiste öökülmade lõppu on võimalik kuusekesed nende lõplikku kasvukohta maha istutada. Selline roheline kuuseke suudab teile juba toas oma kohalolekuga rõõmustada mai kuuni. Soovitame toas asetada madalale poodiumile, diivanlauale vms.
Puu, kui elus organism, suudab säilitada endas energiat ja mälestusi, mis ta omandas ajal kui viibis teie juures,toas. Sealjuures teie pereliikmete mõtteid ja tundeid, kellest mõni võib olla ka eakam. Tulles mõnikord nüüdseks juba aias kasvava kuuse juurde meenub ehk möödunu selgemalt ja sagedamini…

Johannes Valk