Milleks meile advendiaeg?

Võiks ju küsida, milleks meile advendiaeg? Kas olete mõelnud, mis mõte sellel on?
2022.a. kestab advendiaeg pühapäevast 27.11 kuni laupäevani 24.12.
Kestvad kombed ei teki juhuslikult. Neil peab olema ja tõepoolest ongi põhjus. Mitteusklike jaoks on põhjuseks järjest madalamalt „käiv“ päike, järjest pimenev ümbrus. Usklikud seostavad seda Jumala ja inimese ühise lapse, Jeesuse, sünnile eelneva ajaga. Tegelikult on õigus nii ühtedel kui teistel.
Mitteusklikud ütlevad, et meie, juba ammu enne ristiusu tekkimist tähistasime seda (hingede)aega ja seetõttu pole see usuga seotud. Usklikud ütlevad, et see oli Jumala tahe, et ta lasi oma pojal sündida just sellel aasta kõige pimedamal ajal, et inimene saaks hingelist tuge elamaks see aeg hõlpsamini üle.
Ajal, mil loodus puhkab on inimestel rohkem aega tegeleda oma hingeliste vajadustega. Lisaks iseendale, pühendada rohkem tähelepanu oma lähedastele. Suunata oma tähelepanu ka kaugemale, abistama neid, kes seda vajavad. Seda tehes, ring sulgub ja inimese hinge saabub rahu.Ja rõõm südamesse. Ühtedel on võimalus anda ja teised on valmis antavat abi vastu võtma.Rahu ja rõõmu jätkub mõlemale.
Kui oleme raske, järjest enam pimeneva aja üle elanud, siis võime rõõmustada, sest nüüdsest hakkab valgus järjest enam ja enam võimust võtma. Ütleb ju luuletajagi – minu kevad algab pääle jõule juba…

Loodan, et said sellest artiklist vastuse küsimusele, “milleks meile advendiaeg?”

Jälgi meid ka FaceBook-is ja loe ka meie teisi kirjutisi