Jõulude ajal tähistame sünnipäeva

Enam kui kaks tuhat aastat tagasi sündinud Jeesus Kristuse sünnipäeva tähistatakse väga laialdaselt. Vana kombe kohaselt on sündimise päeva tähistatud joulude ajal ning eeskätt pere ringis. Tänavu on selleks erakordne võimalus, sest pandeemia lausa sunnib meid kodus olema.

Kodude ja linnaväljakute ehtimine Jõulude ajal kuuskedega on aastasadu kestnud traditsioon. „Liivimaa kroonika“ andmetel püstitati esimene avalik linna jõulupuu Euroopas aastal 1441 just Tallinnas Raekoja platsil. Olgem uhked ja jätkakem seda traditsiooni.

Aastasadu raiuti selleks looduses kasvavaid puid. Kaasajal kasvatatakse puud selleks spetsiaalselt rajatud istandikes. Inimesed on asunud elama linnadesse. Eelistatakse hooldatud, kujunduslõikuste abil ilusaks ja tihedaks kasvatatud kuuski. Kasu on mitmepoolne – koju tuuakse kena kuusk ilma looduse loomulikku elurütmi häirimata ja inimestel maal on võimalik teenida elatist. Kuuseistandikus on tööd läbi aasta. Nii mõnelegi on see ainsaks sissetulekuallikaks, mis toidab pere. Miks mitte toetada maal elavaid inimesi võimaldamaks neil pisut enam jätkata elu ka maal? Tõenäoliselt tekib paljudel kodumaal kasvatatud kuuse ostjatel sellest südamesse soe tunne. Ehk on see kaudne märguanne meie esivanematelt, kes kunagi elasid just maal?

Ilusat jõuluaega!

Loe ka meie teisi kirjutisi